Kukurica a slnečnica pre Vaše polia z nášho portfólia

Je všeobecne známe, že výmery slnečníc a kukuríc sa v priebehu času menia a ovplyvňujú to viaceré faktory ako je dopyt po agrokomoditách, cena výkupu, neodmysliteľné je aj počasie a následná kvalita a iné faktory. Vieme, že si každý hľadá pre svoje pôdy to najlepšie a my Vám ponúkame kvalitné osivá s dlohoročne preverenou genetikou. Preto sme na Slovenskom trhu aj my – CANDOR TRADING, s. r. o., pôsobíme na Slovensku ako výhradný zástupca spoločnosti Agrofinal, spol. s r. o., s exkluzívnym zastúpením vybraného portfólia od šľachtiteľa EURALIS Semences. Veríme, že s našimi osivami nestratíte, pretože si zakladáme na kvalite hybridov, čo je jeden zo základných pilierov pre dobrý výnos a následnú spokojnosť pestovateľov.

Výber z TOP hybridov kukurice

ES CAPONE – Ziskový v každej dobe

Hybrid so s registráciou SK 2014! Stredne skorý zrnový hybrid FAO 300 s veľmi vysokou výkonnosťou. Je vhodný pre pestovanie na zrno v teplých repárskych a kukuričných oblastiach pre svoj vysoký a ročníkovo stabilný výnos. Jeho zrnová výkonnosť patrí k absolútnej špičke v stredne skorom sortimente, nielen kvôli výbornej odolnosti proti suchu, ale aj kvôli tomu, že patrí k najnovšej generácii šľachtenia skupiny „Tropical Dent“, kde zrno pred zberom veľmi rýchlo uvoľňuje vodu.

ES FLATO – Excelentný výnos zrna

Je dvojlíniový zrnový hybrid FAO 340, ktorý sa vyznačuje s veľmi rýchlym počiatočným rastom. Jeho odolnosť voči chladu je preverená v pokusoch aj na bežných plochách. Odolnosť voči suchu je zaistená bohatým a výkonným koreňovým systémom a tiež jeho skorým kvitnutím. ES Flato má klas väčšieho priemeru, počet radov je osemnásť až dvadsať. Klas sa v dobe dozrievania skláňa smerom dolu a kratšie olistenie sa otvára, čo umožňuje rýchle uvoľňovanie vody. Tomuto dopomáha aj tenké vreteno. Typ zrna je zub, ploché zrno zaisťuje nízku zberovú vlhkosť a to o dve až tri percentá nižšiu oproti ostatným materiálom, čo je zárukou výbornej ekonomiky pestovania. Vzrastom patrí medzi nižšie hybridy na trhu. Nevyčerpá zbytočne z pôdy vodu a živiny pri tvorbe zelenej hmoty. Túto vlastnosť je možné využiť pri následnom spracovaní pôdy pre sejbu ozimných obilnín.

ES METHOD – Nová sila výnosu na poli

Horúcou novinkou v zrnovom sortimente s FAO 420/400 je kukurica s názvom ES Method, ktorý si už svoje miesto našiel aj u maďarských susedov podobne ako ES Flato. Hybrid je tiež ako aj ES Capone výsledkom niekoľko ročnej náročnej práce šľachtenia s názvom „Tropical Dent. Ide o výnimočnú originálnu genetickú skupinu s vynikajúcim heteróznym efektom prejavujúcim sa hlavne vysokou stabilitou výnosov v rôznych pôdnoklimatických podmienkach a tiež výborným schnutím zrna na konci vegetácie. Vyznačuje sa vysokými výnosmi, nízkou zberovou vlhkosťou a veľmi dobrým zdravotným stavom. Rastlina je stredne vysokého vzrastu, typ zrna je zub. Je vhodná aj na menej kvalitné pôdy, je odolná voči stresu a má veľmi rýchli počiatočný rast. Má veľmi dobrý zdravotný stav a hravo odolá aj fuzariózam.

Výber z TOP hybridov slnečnice

ES BIBA – Neobmedzený potenciál

Je nízky, skorý hybrid do všetkých oblastí pestovania s vynikajúcim výnosom nažiek a oleja. Má nízku zberovú vlhkosť, veľmi dobrú odolnosť proti hubovým chorobám, ročníkovo stabilné výnosy a výbornú odolnosť na sucho čo potvrdzujú aj výsledky. ES BIBA je zárukou istého, stabilného a skorého zberu, pretože patrí medzi najvýnosnejšie a najplastickejšie hybridy skorého sortimentu.

ES NOVAMIS CL – Vysoký čistý výnos

Veľmi skorý až skorý hybrid, ktorý sa zaraďuje na čelo najskorších Clearfield slnečníc. Je vhodný do strednej intenzity pestovania. Vyznačuje sa dobrou olejnatosťou, nižším vzrastom, výbornými výnosmi a hravo si poradí aj v teplých a suchých oblastiach. Ako novika 2014 svojimi výnosmi už presvedčil pestovateľov v pokusoch aj na bežných plochách.

ES FLORIMIS CL – Čistý výnosový profil

Jeden z najpestovanejších hybridov je Stredne skorý dvojlínivoý hybrid, ďalší z kolekcie Clearfield hybridov, ktorý si už našiel na Slovenskom trhu svoje miesto. Rastlina je stredne vysokého vzrastu, ale aj napriek tomu má veľmi dobrú odolnosť na poliehanie. Veľmi dobre odoláva aj chladným podmienkam a je vhodná do oblastí s nižšou intenzitou pestovania. ES FLORIMIS sa už stáva stabilnou odrodou pre pestovateľov vďaka vysokým výnosom nažiek a vyššou olejnatosťou.

Novinkou v našom portfóliu slnečníc je ES OCEANIS CL – Výnosový (torpédo) borec. Stredne skorá Clearfiled slnečnica s vysokým výnosovým potenciálom. Vyznačuje sa veľmi dobrým zdravotným stavom, obsahom oleja a nízkou zberovou vlhkosťou.

Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na slnečnice s vysokým obsahom kyseliny olejovej a taktiež prúžkované a biele slnečnice, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou nášho portfólia.

Kristína Nagyová, DiS

CANDOR TRADING, s.r.o.