Sója

HybridSkorosťFarbaTypCharakteristikaBalenie
ES COMANDORSkorosť: 000Farba: Typ: Stredne vysoká rastlina s rýchlym počiatočným vývojom a veľmi dobrou stabilitou. Odroda vhodná pre potravinárske využitie.Balenie: 125 000 klíčivých zŕn
TOURMALINESkorosť: 000Barva: Typ: Rastliny sú robustné a vyhovujú im najviac piesočnaté, ľahké a stredné 1 VJ pôdy. Vysoký úrodový potenciál.Balenie: 125 000 klíčivých zŕn

Rastúci svetový dopyt po rastlinných proteínoch priniesol nárast plôch osiatych sójou v Európe

Spoločnosť CANDOR, s.r.o. Vám predstavuje portfólio sóje od skúsených šľachtiteľov. Odrody sú preverené na množstve skúšobných polí vo viacerých krajinách vrátane Slovenska, kde sú zasadené do miestnych klimatických a pôdnych podmienok. Odrody sú rezistentné voči chorobám, poliehaniu a neposlednej rade aj praskaniu luskov. Európsky pestovatelia požadujú stále viac rastlinných bielkovín a tiež požadujú, aby k výžive zvierat boli používané geneticky nemodifikovaná sója a sója bez glyfosátov.

Riešením tejto situácie je používanie certifikovaných osív sóje, ktoré prináša aj tieto výhody:

 • Vysoký obsah proteínov
 • Vo vode rozpustné vitamíny
 • Vysokú energetickú hodnotu
 • Neobsahujú taníny

Výhody sóje

 1. Dá sa veľmi dobre rotovať s obilninami, jej pestovanie totiž naruší cyklus niektorých škodcov: Diabrotica na kukurici a mykotoxíny v obilí.
 2. Nevyžaduje zvlášť dusík po naočkovaní baktériou Rhizobium.
 3. Má nízku spotrebu pesticídov pre kontrolu chorôb a škodcov.
 4. Má stredné nároky na vlahu, menšie ako kukurica.
 5. Prispôsobí sa rôznym spôsobom pestovania.
 6. Dá sa využiť rôznymi spôsobmi v oblasti krmív a potravinárstva.
 7. Sója má silnú podporu v Európe za účelom dosiahnutia bielkovinovej nezávislosti a tiež ako odpoveď na rastúcu celosvetovú potrebu bielkovín.